Merhaba

Eğitim ve Psikoloji Alanında Bugüne Dek Yaptıklarım

2004 yılında Şişli Terakki Lisesi'nden, 2008 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden, 2011 yılında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü'nden mezun oldum.


Klinik psikoloji uzmanlık eğitimim sırasında, okulumuzun üniversite öğrencileri ile psikolojik testler ve canlı süpervizyon liğinde (sesli, görüntülü, eşzamanlı olarak izlenerek) psikoterapi uygulamaları yaptım. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve Bilişsel Varoluş Terapisi (BVT) yaklaşımları doğrultusunda süpervizyon aldım. 

Purdue Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Volker Thomas tarafından verilen Filial Terapi (bir çeşit oyun terapisi) seminer ve çalıştaylarına katıldım. Türkiye'de uygulanırlığı üzerine süren araştırma  kapsamında ve sonrasında Filial Terapi uygulamaları yaptım


Yüksek lisans eğitimim sırasında, şu projelerde de aktif rol aldım:

  • Çiftlerde Bağlanma, Etkileşim ve İletişim Örgüleri (Bizimle Çıkar Mısınız?) Araştırması kapsamında davranış biçimleri kodlaması
  • "Masum Mahkumlar Projesi" kapsamında tutuklu annelerin çocuklarıyla olan iletişimini güçlendirme amaçlı "Etkili Annelik Becerileri" eğitim seminerleri (Eğitmen olarak)
Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Prof. Dr. Oğuz Karamustafalıoğlu'nun şefliğini sürdürmekte olduğu psikiyatri kliniğinde staj yaptım. Burada vizitlere ve psikiyatri asistanları ile beraber Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) uygulamalarına katıldım.

Yüksek lisans eğitimimi "Aralıklı Patlayıcı Bozukluk ve Bağlantılı Olarak Öfke ile İlgili Problemler Üzerine Kapsamlı Bir İnceleme ve Hipotetik Bir Vaka için Dizayn Edilmiş Tedavi Planı (A Comprehensive Literature Review on Intermittent Explosive Disorder in Relation to Anger-Related Problems and a Treatment Plan Designed for a Hypothetical Case)konulu bitirme projemi teslim ederek tamamladım.


2012 Ocak- 2014 Eylül tarihleri arasında, 3 seneye yakın bir süre, Medistate Kavacık Hastanesi'nde tam zamanlı klinik psikolog olarak görev yaptım. Bu dönemde hastane bünyesindeki birçok bölümle birlikte çalışma imkanı buldum. Buradan ayrıldıktan sonra çeşitli merkezlerde psikolog ve psikiyatrlar ile beraber çalıştım. 

2012 yılından itibaren başlıca farkındalık yönelimli terapilerden biri olan Kabul ve Kararlılık Terapisi ile ilgileniyorum. Bu alanda sürekli okuyarak ve eğitimler alarak kendimi geliştiriyor, bilgilerimi tazeliyorum. Psikoterapi yöntemimin odağında Kabul ve Kararlılık Terapisi olmakla birlikte, eğitimini aldığım Bilişsel Davranışçı Terapi'den (Kognitif Davranışçı Terapi) ve Bilişsel Varoluş Terapisi'nden de faydalanıyorum.

2016- 2017 tarihleri arasında bir yıl Veritas Psikiyatri (Vali Konağı - Nişantaşı) bünyesinde, ergen ve yetişkinlere yönelik psikoterapi uygulamalarına devam ettim. 

2017 Temmuz ayından itibaren Ankara'ya taşındım ve burada hem online, hem yüz yüze terapi uygulamalarıma devam ediyorum.
İletişim

Adres

Maastricht - Eindhoven, Hollanda