Merhaba

Hakkımda

Merhaba,


Mesleğini isteyerek seçmiş ve aşkla sürdüren bir terapistim. Psikoterapi yapmak, benim için bir insanın kendini dönüştürmesine vesile olmak anlamına geliyor; bu da benim için hem heyecan verici, hem anlamlı. 


Farkındalık (Mindfulness) kendi hayatımda çok önemsediğim ve faydalandığım bir kavram. Terapist olarak da farkındalık temelli terapilerden biri olan Kabul ve Kararlılık Terapisi (KKT; Acceptance and Commitment Therapy, ACT) uygulamayı seçmiş olmam kendi hayatımdaki etkisini görmemden kaynaklanıyor. Senelerdir bu konuda eğitim alıyor, sürekli okuyor ve bilgilerimi tazeliyorum. Ayrıca yüksek lisans eğitimim sırasında kapsamlı şekilde eğitimini aldığım Bilişsel Davranışçı Terapi'den (BDT) de gerekli noktalarda faydalanıyorum. 


Yetişkinlere ve gençlere psikoterapi yapıyorum. Psikoterapi uygulamalarımın yanı sıra, şirket ve eğitim kurumlarına da seminer ve eğitimler veriyorum. Ayrıca, psikoloji üzerine okumayı, yazmayı, faydalı bulduğum yazı ve araştırmaları paylaşmayı da anlamlı buluyorum.
2019 Nisan'dan beri Maastricht, Hollanda'da yaşıyor ve çalışıyorum. 

Sevgiyle,

Mine Hasırcı Doğan - Uzman (Klinik) Psikolog
---------


Eğitim ve çalışma geçmişim hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Aldığım eğitim ve sertifikalardan bazılarını görmek için tıklayın.

Özellikle İlgilendiğim ve Çalıştığım Konular:


  • Farkındalık (Mindfulness) - (Farkındalıkla ilgili detaylı bilgi: Farkında Yaşam)
  • Kaygı (Anksiyete, Panik)
  • Depresyon
  • Öfke
  • İlişkisel Konular ve Bağlanma
  • Kişisel Gelişim


Eğitimini aldığım ve faydalandığım terapi ekolleri :


İletişim

Adres

Maastricht - Eindhoven, Hollanda